Własny dom

Komu marzy się własny dom? Gdyby takie pytanie zadać grupie stu osób, to na pewno sto procent odpowiedzi byłoby na tak. No dobrze, te 99% byłoby na tak a reszta to jak już woli. Trzeba przyznać, że każdy z nas marzy o takich własnych czterech kątach, gdzie będzie mógł osiąść już na stałe. Prawda jest jednak taka, że są to tylko marzenia bo większość z nas jednak żyje na wynajmowanych mieszkaniach lub nawet wynajmujemy małe domki dla siebie i dla swoich bliskich. Czy jednak taki wynajem się opłaca? Czy jednak nie lepiej inwestować w coś własnego?

Oczywiście, że nie. Wynajem opłaca się tylko wtedy, jeżeli ktoś wie, że dla przykładu za pół roku będzie już w innym mieście lub nawet kraju. Są wśród nas takie osoby, które z najróżniejszych przyczyn muszą bardzo często zmieniać miejsce zamieszkania. W każdym razie wróćmy jednak do osób, które nie muszą często zmieniać adresu i wciąż mieszkają w jednym miejscu. Skoro marzą o jakimś własnym metrażu, to dlaczego nie biorą się za jego realizację? Bo mówiąc krótko – boja się. Wśród nas są osoby, które boją się ryzyka związanego z kredytem lub z budową. A prawda jest taka, że dopóki my nie tupniemy, nie hukniemy, nie zabierzemy się do działania, to cały czas będziemy płacić za wynajem, nawet do końca życia. Gdyby na dobrą sprawę usiąść i przekalkulować, jakie pieniądze wydalibyśmy na własny dom i na wynajem, to w sumie wyszłoby na jedno. A skoro mamy płacić takie same pieniądze na własne, to nie lepiej wziąć się za ich realizacje? Oczywiście, że tak.

Pierwszym krokiem będzie znalezienie dobrego doradcy finansowego, który pomoże nam uzyskać kredyt. Po kilku miesiącach, kiedy wymarzone pieniądze znajdą się na Waszym koncie z dobrym pośrednikiem nieruchomości musicie poszukać odpowiedniej działki do kupienia. W obecnych czasach tych działek jest naprawdę sporo. Pod miastem, na obrzeżach miasta, w centrum – wybór jest naprawdę ogromny i tylko od Was oraz od Waszych preferencji zależy, na co się w końcu zdecydujecie. Możecie również postawić na wieś, co czyni bardzo dużo osób. Jeżeli codzienny brak większej cywilizacji nie będzie Wam przeszkadzał, to wiedźcie, że działki na wsi są dużo tańsze.

Po wykonaniu takich działań przyjdzie czas na poszukiwanie architekta, który wykonuje projekty domów. Wasz dom musi być w końcu zaprojektowany profesjonalnie przez odpowiedniego specjalistę, który zna się na swojej pracy. W swoim mieście lub nawet w okolicy znajdziecie na pewno dobrego doradcę, który Wam tak zaprojektuje dom, że będzie się Wam w nim doskonale mieszkało. Tylko nie możecie zapomnieć o przekazaniu mu swoich odpowiednich wytycznych. Ilu macie członków rodziny, ile jest Wam potrzebnych pokoi? Mieć ogród, czy nie mieć? Garaż, czy jednak nie? A co najważniejsze – jaki jest metraż działki i jak ją trzeba odpowiednie zagospodarować.

Dobry architekt stworzy dla Was taki projekt, który na pewno z dumą wręczycie swojej ekipie budowlanej czuwającej nad całą budową. W końcu niedługo pojawi się na działce Wasz nowy i wymarzony dom.