Urządzamy mieszkanie od nowa

Dom jest odzwierciedleniem jego domowników. Pokazuje ich charakter, przyzwyczajenia, upodobania. Wszystko zależy od tego, w jakim stylu dom jest urządzony. Na tym temacie najlepiej znają się architekci wnętrz, którzy doskonale znają się na aktualnych trendach w dekorowaniu wnętrz. Warto z ich pomocy skorzystać, jeśli pragnie się zyskać wnętrza wyjątkowe, niepowtarzalne a do tego funkcjonalne.

Nowoczesny wystrój wnętrz

Obecnie większość klientów dekoratorów wnętrz, pragnie mieć nowoczesny wystrój domu. Jeśli klient wykonuje remont generalny mieszkania czy domu, potrzebne będą całkiem nowe projekty budowlane, na których zostaną umieszczone wszelkie zmiany jakie zajdą w powierzchni mieszkalnej, łącznie z umeblowaniem i dodatkami. Nowoczesny wystrój wnętrz, to przede wszystkim prostota formy, minimalizm, połysk i elegancja. Wnętrza nowoczesne to klasyczna czerń i biel, tylko delikatnie przełamana jakimś mocniejszym kolorem. Takie wnętrza są bardzo stylowe, jest w nich wiele wolnej przestrzeni i nie ma żadnych zbędnych rzeczy. Dzięki temu też takie wnętrza są bardzo funkcjonalne i praktyczne. Dodatkowo przestrzeń powiększają w tym wypadku duże lustra na ścianach a także duże okna.

W nowoczesnych wnętrzach, muszą się znaleźć nowoczesne meble i akcesoria do mieszkania. Nie powinno ich być zbyt wiele, ale na pewno powinny to być rzeczy bardzo dobrej jakości, eleganckie, gustowne i modne. Jeśli chodzi o meble, to z pewnością w tego typu wnętrzach sprawdzą się skórzane kanapy, szklane stoły, meble wykończone na wysoki połysk. Takie wnętrza są bardzo luksusowe i pokazują dobry gust ich właścicieli. Można w nich także umieścić kilka kosztowniejszych dzieł sztuki, eleganckich bibelotów czy stylowych dodatków do wnętrz, jak na przykład mały stolik o ciekawej i rzadko spotykanej formie, nowoczesne rolety rzymskie w oknach, drzwi przesuwne itp.

Oświetlenie nowoczesnych wnętrz

Projektując wnętrza mieszkania od nowa, nie można zapomnieć też o właściwym oświetleniu. Różne typy oświetlenia, pasują do różnych typów pomieszczeń. Z pewnością w pokoju jadalnianym, przyda się kryształowy żyrandol nad dużym stołem, zaś w sypialni nastrojowe lampki nocne. Dużą popularnością cieszy się też obecnie oświetlenie halogenowe i oświetlenie ledowe, które sprawdzi się w salonie, holu a nawet w kuchni. Wnętrze mieszkania musi być dobrze oświetlone, powinno zapewniać światło w każdym zakamarku danego pomieszczenia. W jednym pomieszczeniu można się zdecydować na kilka rodzajów oświetlenia. I tak na przykład w salonie można w rogu postawić lampę stojącą, która przyda się do oglądania telewizji czy czytania książek, na środku sufitu powiesić nowoczesną lampę a na około sufitu można zainstalować oświetlenie ledowe. W ten sposób w jednym pomieszczeniu można stworzyć kilka różnych nastrojów, w zależności od potrzeby.

Na pewno opłaca się zlecić urządzenie mieszkania profesjonalnemu dekoratorowi wnętrz, bo jego wiedza i doświadczenie w tym temacie, są nieocenione. Dzięki niemu można zyskać wnętrza piękne i wygodne.