Idealne mieszkanie

Jakie jest Wasze idealne mieszkanie? Czy wiecie, jakie mieszkanie chcielibyście dla siebie lub nawet dla swoich dzieci kupić? Tyle ile jest osób wśród nas, tyle najpewniej byłoby odpowiedzi. Ktoś powie, że marzy o mieszkaniu, gdzie każde jego dziecko będzie miało własny pokój a rodzice własną sypialnię, która będzie azylem dla dorosłych.

Takim miejscem rodzinnych spotkań będzie salon/jadalnia skąd będziecie donosili smakowite posiłki z kuchni. Jeszcze ktoś inny powie, że marzy mu się mieszkanie w bardzo wysokim wieżowcu skąd roztacza się fantastyczny widok na miasto lub może nawet na…morze? Takie marzenia też ludzie mają. Są z kolei wśród nas takie osoby, którym marzy się mieszkanie małe, skromne, gdzie salon będzie miał aneks kuchenny. Jednocześnie taki salon będzie na noc sypialnią. Krótko mówiąc niektórzy marzą tylko o własnej kawalerce. Z kolei w drugą stronę – inni marzą o mieszkaniu, które mają już standardy wielkiego apartamentu. Tak, tyle ile jest wśród nas osób, tyle będzie tych opinii.

Nowe mieszkanie to coś naprawdę fajnego, co znajduje się w sferze marzeń naprawdę wielu osób. Skoro o czymś marzymy, to warto zabrać się za realizację tego. A pomóc Wam w tym może chociażby kalkulator zdolności kredytowej. W sieci dostępne jest takie urządzenie, które na podstawie specjalnych danych pokazuje Wam, czy stać Was na kredyt, czy jednak nie. Co to za dane? Przede wszystkim Wasze zarobki oraz stan cywilny. Osoby zamężne/żonate muszą w takich staraniach wziąć pod uwagę swoich współmałżonków oraz ich zarobki. Jest to bardzo dobre, ponieważ dzięki temu wzrastają Wasze zdolności kredytowe. Przy czym jednak nie możecie zapominać, że taki kalkulator „zapyta” Was o dzieci. Je również trzeba uwzględnić, nawet jeżeli wysyła się ogólnikowe zapytanie o kredyt bez żadnych zobowiązań.

W sieci możecie znaleźć takie ogólne maszyny do wyliczania zdolności, jak również takie, które należą do poszczególnych banków. Jest to bardzo fajna sprawa, ponieważ dzięki temu macie szacunek, czy jest jakikolwiek sens w tym, żeby się starać o pieniądze w jakimkolwiek banku. Smutna jest niestety rzeczywistość, że pomimo wysokich zarobków bank czasem uznaje, że nasza zdolność kredytowa jest bardzo niska i nie otrzymamy pieniędzy na zakup nowego mieszkania. Nie zapominajcie jednak, że jest to tylko szacunek.

Tak naprawdę najlepiej udać się do jakiegoś dobrego doradcy kredytowego, który podpowie Wam, czy taki kalkulator Was przypadkiem nie oszukał. Czy jednak macie szansę na kredyt na mieszkanie, czy też nie. Warto próbować umówić się z takim doradcą na osobiste spotkanie. Są w naszym kraju doradcy, którzy wstępnych informacji udzielają za darmo. Dopiero, kiedy już zdecydujecie się na współpracę z nimi, to będziecie musieli płacić za takie spotkania. Pamiętajcie, że niezależnie od tego, jakie nowe mieszkanie sobie wymarzyliście warto sprawdzić, czy nie uda Wam się marzeń zamienić na rzeczywistość. Może nie będziecie mieli idealnego mieszkania ale zawsze będziecie mieli własne a nie wynajmowane mieszkanie.